El cerrahisi

El Cerrahisi, Mikrocerrahi, Estetik Cerrahi, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi

Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi; estetik cerrahi, el cerrahisi, mikrocerrahi, yüz cerrahisi, baş-boyun cerrahisi, doğumsal anomaliler, yanıklar, açık yaralar, cilt ve yumuşak doku cerrahisi gibi özel ve çok geniş bir tedavi alanını kapsamaktadır. Plastik Cerrahi; kaybedilmiş fonksiyon ve organların yeniden kazandırılmasını, yaralanmalarda en iyi sonucu almak için dokuya saygıyı ve koruyucu müdahaleyi, vücut görüntüsünün iyileştirilmesini ve bütün bunların sonucunda bedensel ve ruhsal yönden mümkün olan en iyi sonucu almayı amaçlamaktadır.

EL CERRAHİSİ

Eller beyninin dış dünyaya uzantısıdır. Beyinde en büyük motor alan ellere ayrılmıştır. Kendimizi savunurken de sevgimizi ifade erken de yanımızdadır. Insan medeniyeti elleriyle kurmuştur.

El Yaralanmaları

Eller, sıklıkla tehlikeye maruz kalır ve yaralanır. Ellerdeki kanamalar bastırarak durdurulabilir. El kalp seviyesinin üstünde tutulursa kanama azalır. Yaraları temiz bir bezle kapatarak, el cerrahının bulunduğu bir sağlık kuruluşuna başvurmak en uygun yoldur.

El Yaralanmalarının Tedavisi

El kopmalarının dikilmesi

Parmak kopmalarının dikilmesi

Kol ve ayak kopmalarının dikilmesi

El sinir, damar ve tendon kesilerinin onarılması

Bilek kesilerinin onarılması

Tırnak yatağı onarımı

El parmak kırıkları tespiti

Doğuştan El Anomalilerinin Düzeltilmesi

Parmak yapışıklıklarının açılması

Fazla parmakların düzeltilmesi

Yarık el onarımı

Sonradan Olan El Bozukluklarının Tedavisi

El urlarının (tümörlerinin) tedavisi

El ve kol yanıklarının tedavisi

El sinir bası sendromlarının tedavisi

El ve kol kontraktürlerinin açılması

El ve ayak tırnak deformitelerinin düzeltilmesi

Romatizmal el hastalıklarının tedavisi

Dupuytren hastalığı tedavisi

Diğer el deformitelerinin tedavisi

Kopan Organların Yerine Dikilmesi ve Taşınma Şekli

Kopan bir parça, parmak, el veya organ temiz bir poşetin içine konur ve ağzı bağlanır. Daha sonar bu poşet içinde buz olan başka bir poşetin içine konur ve hızla mikrocerrahi imkanı olan ve el cerrahı bulunan en yakın sağlık kuruluşuna ulaştırılır. Organ kopmalarında yaralanma şekli, yaralanma sonrası geçen zaman başarı şansını etkilemektedir. Bunun için gidilecek merkez telefonla önceden bilgilendirilirse zaman kazanılıp başarı şansı artırılabilir.

info@medigosaglik.com