Lazer epilasyon

Lazer (Laser), Epilasyon (Epilation)

LASER (lazer); ‘Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation’ teriminin akronimidir.

Lazer, tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ve düzenlenmiş bir tür ışındır. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutur. Enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler. Bu özelliğinden yararlanılan lazer ışını tıpta 1960 yılından beri kullanılmaktadır. Tek bir lazer her sorunu çözemez. İhtiyaca göre değişik lazer cihazları vardır. Lazer ışınları, estetik ve tedavi amacıyla yaygın olarak kullanılmaktadır:

-Epilasyon

-İnce kırışıklıkların tedavisi

-Cilt yenileme

-Kılcal damar tedavisi

-Dövmelerin çıkarılması

-Doğum lekeleri

-Cilt lekelerinin tedavisi

-Cilt rahatsızlıklarının tedavisinde

-Diğer tıp alanlarında (göz, üroloji vs.) başarı ile kullanılmaktadır.

Lazer Epilasyon

Lazerin en yaygın estetik kullanımı epilasyon amaçlıdır. Epilasyon, istenmeyen kıl ve tüylerin yok edilmesi işlemidir. Deriye uygun doz ve türde lazer ışını uygulandığında kıl köklerinde ısıya dönüşür. Kıl kökleri tahrip olur ve tekrar büyümezler.

Vücuttaki kılların oluşma, gelişme ve dökülme evreleri vardır. Aynı bölgede farklı evredeki kıllar bir arada bulunur. Kılın lazere en duyarlı olduğu evre oluşma dönemidir. Bu yüzden tek seans lazer kılları yoketmeye yetmez. Epilasyon seansları kişiden kişiye hatta aynı kişide farklı bölgelerde değişmektedir. Ortalama 4-6 seans gerekir. Seans aralıkları 4-8 hafta kadardır. İlk seanstan itibaren kıl sorununuz azacaktır.

info@medigosaglik.com