Yüz germe

Yüz Estetiği Ameliyatı, Estetik Yüz Gençleştirme, Yüz Germe (Facelift)

Yaşlanma doğal bir süreçtir. Genetik miras yaşlanmayı belirlemede etkilidir. Stres, sigara, kirli hava, sağlıksız beslenme, uykusuzluk ve düzensiz yaşam yaşlanmayı hızlandırır.

Yaşlanma yüzün tüm yapılarında oluşur. Deri elastikiyetini yitirir. Mimik kaslarının hareketi ile derideki çizgiler derinleşir. Cilt altı destek ve yağ dokuları erir. Yüzde gevşeme olur; yer çekiminin etkisiyle sarkar ve yüze yorgun, yaşlı bir görünüm verir.

Yüz germe ameliyatı ile kişinin 10-15 yaş gençleşmesi mümkündür. Bu ameliyatla yüz ve boyun derisindeki sarkıklık ve çene altındaki yağlanma düzeltilir. Ayrıca yüzün daha hoş genç görünmesi için gözkapağı estetiği, alın düzeltme, kaş asma ameliyatları da eklenebilir. İnce kırışıklıklar için dolgu ve cilt yenileme yapılabilir.

Ameliyat genel anestezi (siz uyursunuz ve hiçbir şey hissetmezsiniz) altında ve hastanede yapılır. Ameliyatın kapsamına göre 2-4 saat sürer. Bir gün hastanede kalmanız gerekebilir. Birkaç gün ilaçla kontrol edilebilen minimal ağrı olabilir. Şişlikler ve morluklar ilk hafta içinde azalarak kaybolur.

On gün sonra toplumsal yaşama daha genç ve yeni bir yüzle katılabilirsiniz.

info@medigosaglik.com