Göz kapağı estetiği

Gözkapağı Estetiği, Estetik Göz Kapağı Ameliyatı, Bleferoplasti (Blepheroplasty)

Yaşlanma doğal bir süreçtir. Genetik miras yaşlanmayı belirlemede etkilidir. Güneş, sigara, uykusuzluk ve stres yaşlanmayı hızlandırır. Yaş ilerledikçe, yerçekiminin de etkisi ile kaşlarda, üst ve alt göz kapaklarında sarkmalar olur. Özellikle alt kapaklarda yağ birikimi ve fıtıklaşma sonucu torbalanma olabilir. Yüze yaşlı ve yorgun bir ifade verir. Ayrıca sarkık üst göz kapakları görmeyi engelleyebilir.

Göz kapağı estetiği (bleferoplasti) ile fazla deri ve fıtıklaşmış yağ dokusu alınır. Daha genç ve hoş bir görünüm elde edilir. Hem de rahat görme sağlanmış olur. Göz kapakları vücudun en az iz bırakan bölgesidir. İzler belirsizdir.

Ameliyat lokal (uyanık ve ağrısız) genel (uyutularak ve ağrısız) anestezi ile yapılabilir. Ortalama 1-1,5 saat sürer. Aynı gün eve gidilebilir. Ameliyat sonrası erken dönem genellikle rahat geçer. Göz etrafında şişlik ve morarma olabilir. Gözlerde kuruluk, yanma hissi, görme bulanıklığı ortaya çıkabilir. Gözyaşı artabilir, gözler ışıktan bir süre rahatsız olabilir. İlk günler göz tam kapatılamayabilir. Bunlar kendiliğinden geçen beklenen durumlardır.

Üç gün sonra işe dönülebilir. Kontakt lensler bir hafta sonra takabilir.

info@medigosaglik.com